Alanya Belediyesi Kenti Çiçek Bahçesine Dönüştürüyor Alanya Belediyesi Kenti Çiçek Bahçesine Dönüştürüyor

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), teorik eğitimlerin yanı sıra farklı üniversitelerden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen konferanslar, seminerler, paneller ve yarışmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sağlık alanındaki çalışmaları ve projeleriyle Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan ALKÜ, 'VIII. Ulusal Tralli Travma Rallisi'ne ev sahipliği yapacak. ALKÜ, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte düzenlenecek rallide 16 üniversiteden 26 ekip, 9 etapta kıyasıya yarışacak.

ALKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi Mustafa Enes Sarık'ın da dahil olduğu 10 kişilik Tralli Düzenleme Kurulu, yarışmayı yönetecek. Yarışma, araç içi trafik kazası, motosiklet kazası, otobüs kazası, yüksekten düşme, KBRN yanığı, ileri yaşam desteği, enkaz/dar alan, bilgi ve taşıma teknikleri gibi etaplardan oluşacak.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, 22 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 08.30'da ALKÜ Kestel Yerleşkesi'nde düzenlenecek olan VIII. Ulusal Tralli Travma Rallisi'ne tüm sağlık camiasını, bilim dünyasını ve Alanya halkını davet etti.

Editör: Haber MERKEZİ