Bakan Göktaş, başvuru yapan 6 bin 299 gencin başvurusunun olumlu sonuçlandığını söyledi.

EVLİLİK KREDİSİ

Bakan açıklamasında değerlendirmesi yapılan ve sonucu olumlu olan çiftlerin bu hafta evlilik öncesi eğitimlere alındığını, resmi nikahın ardından ise paraların hesaplara yatmaya başlayacağını söyledi.

Afyonkarahisar'da düzenlenen programa katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvurularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve "Bugün itibarıyla 6 bin 299 çiftimiz fondan yararlanabilmek için başvuruda bulundu" ifadeleri ile başvuruda son durumu aktardı.

Başvuruların detaylı şekilde, titizlikle değerlendirildiğini söyleyen Bakan, şimdiye kadar en fazla başvurunun Hatay'dan alındığını söyleyerek, "Değerlendirmesi yapılan ve olumlu sonuçlanan çiftleri bu hafta evlilik öncesi eğitimlere aldık. Resmi nikahın ardından da krediler hesaplarına yatmaya başlayacak" ifadelerini kullandı.

Evlilik kredisi için deprem bölgesinde ilk başvuruları aldıklarını, daha sonra ülke genelinden başvuru kabul edeceklerini söyleyen Bakan, "Depremden etkilenen gençlerimize öncelik veriyoruz. Pilot bölge Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya olarak belirlenmişti. Fonu deprem bölgesinin ardından Türkiye geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin gençleri her şeyin en iyisini hak ediyor" ifadelerini kullandı.

8 BİN PERSONEL ALIMI

Bakan 8 bin personel alımı başvuru sonuçları hakkında da açıklama yaptı. 8 bin personel alımı başvuru sonuçlarının Nisan ayı içerisinde açıklanacağını söyleyen Bakan, "Başvuru süreci tamamlandı. Bakanlık tarihimizdeki tek seferde en büyük personel alımını yapıyoruz. Nisan ayı içerisinde atamaları gerçekleştireceğiz. Değişen ihtiyaçlara göre hizmetlerimizin niteliği ve kalitesi her geçen gün artıyor.

Editör: Haber MERKEZİ