Alanya'nın çeşitli bölgelerinde yer alan portakal büfeleri, Başkan Osman Özçelik'in kararıyla birlikte tartışmalara konu oldu. Bu büfeler, eski başkan Adem Murat Yücel döneminde işletmeler için düşük kiralarla yandaşlara verildiği iddialarıyla gündeme gelmişti. Ancak, Başkan Özçelik'in aldığı kararla birlikte bu uygulamanın sona erdirilmesine karar verildi.

Özellikle OKurcalar’dan Demirtaş’a kadar uzanan ve küçük esnafın canını sıkan bu portakal büfelerinin aylık kira bedellerinin 2000 lira gibi oldukça düşük rakamlarla tahsil edildiği ve hatta seçim öncesi yapılan ihalelerde 10 yıllık süreç için peşin ödeme talep edildiği iddia ediliyor.

BBP Alanya ilçe başkanı Mehmet Uğur 19 Mayıs'ı Kutladı BBP Alanya ilçe başkanı Mehmet Uğur 19 Mayıs'ı Kutladı

Alanya Zabıtası'nın işletmecilere yazılı ve sözlü tebliğler göndermeye başlamasıyla birlikte, peşin ödemeler yapmış olan işletmecilerin durumuyla ilgili endişeler artıyor. Bazı işletmecilerin, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer'in kapısını çalabileceği ve konuyu kendisiyle görüşeceği konuşuluyor.

Bu kararın Alanya'daki ticari dengeleri nasıl etkileyeceği ve portakal büfelerinin yerine ne gibi uygulamaların geleceği ise merak konusu olarak bekleniyor.

Editör: Haber MERKEZİ