Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Kargıcak Anaokulu ve Emine Gümrükcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaymakam Ürkmezer, Kargıcak mahallesinde devlet yatırımı olan 12 derslikli Kargıcak Anaokulu inşaatını gezdi. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve yüklenici firmadan bilgi alarak inşaat çevresi ve katlarda incelemelerde bulundu.

Daha sonra, hayırsever Gümrükcüler ailesi tarafından yaptırılan 24 derslikli ve turizm temalı olarak planlanan Emine Gümrükcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaat alanını ziyaret etti. Kaymakam Ürkmezer, inşaatın son durumu hakkında bilgi alarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Özçelik 19 Mayıs’ı Kutladı Başkan Özçelik 19 Mayıs’ı Kutladı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Ürkmezer, "İlçemizde mahallelerimizin ihtiyacına göre devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından gereken yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Bu anlamda Kargıcak mahallemizde ilk olarak 12 derslikli olarak planlanan Kargıcak Anaokulu inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. İnşallah okulumuz 2024 Eylül ayında tam gün eğitim sistemiyle eğitim öğretime başlayacak. Şimdiden hayırlı olsun. Diğer ziyaretimizi ise hayırsever Gümrükcüler ailesi tarafından 24 derslikli olarak yapılması planlanan ve turizm temalı olarak eğitim verecek okulumuza yaptık. Okulumuz, inşallah bölgemiz ve Alanya'mızın turizmi için kalifiyeli turizmciler çıkartacak. Hayırseverlerimize teşekkür ediyor, Alanya'mıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Kaymakam Ürkmezer'in ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz da hazır bulundu.

Editör: Haber EDİTÖR