Kızılcaşehir Kalesi sonunda hakettiği ilgiyi görecek Kızılcaşehir Kalesi sonunda hakettiği ilgiyi görecek

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, belediyenin mali zorluklarına dikkat çekerek arazi satışıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özçelik, "Ben meydanlarda dedim ki yer satmayacağız ama bu yılın bütçesini tamamlamak zorundayım" dedi., özellikle belediyenin 1 milyar TL'ye yaklaşan borcu ve aylık 70 milyon lira civarındaki açığını vurguladı. Bu durumun, belediyenin işleyişini ve hizmetlerini sürdürebilmesi için satışların kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Özçelik, geçmiş dönemde yapılan harcamaların da ek yük getirdiğini ve özellikle belediyenin yeni yönetim binası inşaatının ek maliyetler getirdiğini ifade etti. Ayrıca, geçmiş dönemlerde yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları için müteahhitlerin alacaklarının bulunduğunu ve bu ödemelerin yapılmaması durumunda belediyenin mali durumunun daha da kötüleşeceğini belirtti.

Özçelik, belediyenin elinde bulunan arazilerin bir kısmının satılması gerektiğini ancak bu kararın henüz netleşmediğini ve meclise sunulmadan önce tüm paydaşların fikirlerinin alınacağını belirtti. Ayrıca, satılacak yerlerin seçimli olacağını ve mümkün olduğunca az sayıda yerin satılacağını vurguladı.

Son olarak, Özçelik, belediyenin şeffaf bir şekilde hareket ettiğini ve herkesin fikirlerini paylaşabileceği bir ortamın sağlanacağını belirtti. Bu sürecin belediyenin mali durumunu düzeltmek ve hizmetlerini sürdürebilmesi için önemli olduğunu vurguladı.

Editör: Haber EDİTÖR