Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilen Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi kapsamında, evlenme niyetindeki genç çiftlere önemli bir destek sağlanıyor. 15 Şubat'tan bu yana yapılan başvurularla birlikte, destekten faydalanmak için 4 bin 815 çift başvuruda bulundu.

Bu destek programı, çiftlere 2 yıl ödemesiz ve 4 yıl vadeli faizsiz kredi imkanı sunuyor. İlk olarak deprem bölgesinde başlatılan uygulama, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya gibi pilot iller olarak belirlendi. Başvuruların ilk günden itibaren yoğun ilgi gördüğü belirtiliyor.

Benzin ve Motorine Yarından İtibaren Zam Geliyor. Benzin ve Motorine Yarından İtibaren Zam Geliyor.

Genç çiftlerin bu destekten faydalanabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Bunlar arasında, başvuran çiftlerin 18-29 yaş aralığında olmaları, gelirlerinin brüt 2 asgari ücreti aşmaması ve resmi nikah günlerine en az 2 ay en fazla 6 ay kalmış olmaları gibi koşullar bulunuyor. Başvurular, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

Editör: Haber MERKEZİ