32 ile sarı kodlu sağanak yağış uyarısı verildi. O iller şöyle; Adana, Amasya, Antalya, Burdur, Çorum, Eskişehir, Mersin, Kastamonu, Kırşehir, Kütahya, Kahramanmaraş, Nevşehir, Sivas, Uşak, Aksaray, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Çankırı, Denizli, Isparta, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Muğla, Niğde, Tokat, Yozgat, Karaman, Osmaniye.

Marmara Denizinde 59 metre Boyundaki Gemi Battı Marmara Denizinde 59 metre Boyundaki Gemi Battı

Çelik, yağışlı havaların devam edeceğini belirterek, “1 aydır ülkemizin genelinde özellikle iç kesimlerde etkili olan yağışlar 1 hafta daha yurt genelinde etkili olacak diyebiliriz. Özellikle iç ve kuzeydoğu bölgelerimiz bu yağışlardan daha fazla etkilenecek” dedi.

Yalnızca Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yağış beklentileri olmadığını kaydeden Çelik, Marmara Bölgesi’nin batısı ve Kıyı Ege’nin diğer bölgelere göre yağışlardan daha az etkileneceğini söyledi. “Bu yağışlar özellikle İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’nin tamamı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel, kuvvetli yağışlar şeklinde görülecek” diyen Çelik, bu yağışların tamamının gök gürültülü sağanak yağış şeklinde kısa sürede yüksek miktar bırakan yağışlar olacağını dile getirdi.

Editör: Haber EDİTÖR