Antalya'da düzenlenen 11. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nın altıncı gününde, olimpik puanlar dağıtan büyük kadınlar kategorisinde Türk sporcular büyük başarı elde etti. Toplam 8 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 2 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Altın madalya kazanan sporcular arasında Emine Göğebakan ve Elif Sude Akgül yer alıyor. Türk sporcuların bu başarısı, uluslararası arenada Türk tekvando sporunun ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Turkish Open (1. GÜN)

Turnuvanın ilk günün poomsae müsabakaları yapıldı. Toplam 30 kategoride yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 22 altın, 18 gümüş ve 29 bronz olmak toplam 69 madalya kazandı.

Turkish Open (2. GÜN)

Turnuvanın ikinci gününde yıldız bayanlarda müsabakalar yapıldı. Toplam 9 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 7 altın, 8 gümüş ve 14 bronz olmak toplam 29 madalya kazandı.

Turkish Open (3. GÜN)

Turnuvanın üçüncü gününde yıldız erkeklerde müsabakalar yapıldı. Toplam 10 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 7 altın, 5 gümüş ve 15  bronz olmak toplam 27 madalya kazandı.

Turkish Open (4. GÜN)

Turnuvanın dördüncü gününde genç bayanlarda müsabakalar yapıldı. Toplam 10 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 6 altın, 10  gümüş ve 13 bronz olmak toplam 29 madalya kazandı.

Turkish Open (5. GÜN)

Turnuvanın beşinci gününde genç erkeklerde müsabakalar yapıldı. Toplam 10 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 7 altın, 3 gümüş ve  14 bronz olmak toplam 24 madalya kazandı.

Turkish Open (6. GÜN)

Turnuvanın altıncı gününde olimpik puan da veren büyük bayanlar kategorisinde müsabakalar yapıldı. Toplam 8 sıklette yapılan müsabakalarda, Türk sporcular 2 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak toplam 7 madalya kazandı. Madalya kazanan sporcular şu şekilde:

Altın: Emine Gögebakan (46kg), Elif Sude Akgül (49kg)

Gümüş: Zehra Begüm Kavukcuoğlu (+73kg)

Bronz: Fatma Keleş (46kg), Aleyna Demir (49kg), Şahsenem Bağator (62kg), Sude Yaren Uzunçavdar (73kg)

Editör: Haber EDİTÖR