Alanya Belediyesi tarafından Kızılalan Mevki’nde gerçekleştirilen dev proje olan 100. Yıl Macera Parkı'nın açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti. Açılış programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti MKYK Üyesi Kuddusi Müftüoğlu, protokol üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda dernek ve STK temsilcileri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 10 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği önemli projelere bir yenisini ekleyerek, 100. Yıl Macera Parkı'nı Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına gençlere ve çocuklara armağan ettiklerini belirtti. Açılış konuşmasında Başkan Yücel, "Alanya’mıza yine bir ilki kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Macera Parkı’mızda çocuklarımız ve ailelerimiz için her şeyin en iyisini düşündük. Parkımız, toplam 110 bin metrekarelik alanda gençlerin, çocukların ve yetişkinlerin enerjisini atabileceği, stresten uzaklaşabileceği, adrenalin tutkunlarının keyifli vakit geçirebileceği bir alan olarak tasarlandı" dedi.

Başkan Yücel ayrıca, "Çocuklarımız burada neşeyle keyifle eğlenirken, vatandaşlarımıza da bu doğal ortamda huzurlu bir dinlenme imkânı sağlayacağız. Parkımız bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor ve içerisinde çeşitli oyun alanları barındırıyor. Gençlerimizin ilgiyle beklediği bu proje, Alanya'nın sosyal hayatına olumlu katkıda bulunacak" şeklinde konuştu.

Editör: Haber EDİTÖR