Öne Çıkanlar el sağlığı

Bu haber kez okundu.

Ulvi Saran: Sorunların çözümünde üzerime düşen görevi yapacağım
Malatya Valiliği'nden Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atanan Ulvi Saran, "Böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onur duyuyorum. İnşallah üzerimize düşeni yapacağız." dedi.

        Ulvi Saran, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atanması ile ilgili Cihan Haber Ajansı (Cihan)'na yapığı açıklamada, güvenlik politikalarının ve stratejilerinin belirlenmesinde büyük bir ağırlığı olan böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi.

        Malatya'da görevde geçirdiği 3 yıllık sürenin kendisi için büyük bir onur ve iftihar vesilesi olduğunu belirten Saran, “Çok güzel bir hizmet dönemi geçirdik. Kentin çok yönlü kalkınması için ekonomik, kültürel ve sosyal mahiyette pek çok projeyi devreye soktuk. Bu potansiyeli ayağa kaldırmak üzere hayata geçirdiğimiz çalışmalar karşılığını buldu. Birçok proje hayata geçirildi, bazı projeler halen uygulama safhasında. Bunların tabiî ki planlamaları yapıldı. Biz buradan ayrılsak da devam edecekler. Sevindiğim husus, temelini attığımız tohumlar meyvesini verecek. Malatya'ya hizmette üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Tamamlanmış olanların yanında başlatılmış olup halen uygulama aşamasında bulunan projelerin geliştirilmesi ve sonuçlandırılması, ayrıca ilin kalkınmasına yeni projelerle hız kazandırılması hususunda nöbeti devralan Sayın Vali'mizin çok ciddi katkılarının olacağına inanıyorum." diye konuştu.

        Operasyonel bir görevden, karargâh sorumluluğu taşıyan bir göreve atandığına dikkat çeken Saran, şöyle devam etti: “Yeni atandığımız görevi bir manada karargah görevi olarak değerlendirmek lazım. Valilik, operasyonel yönüyle öne çıkan, yeni görevim ise karar ve politikaların alınmasında, belirli stratejilerin ortaya konmasında ciddi önemi olan bir yer. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Türkiye’de güvenliğin farklı birimler eliyle yürütülmesinin ortaya çıkardığı ve çıkarabileceği bir takım aksaklıkları gidermek ve bu konuda bir koordinasyon çatısı oluşturmak üzere kurulmuş bir yapı. Bana göre bu alanda daha yapılması gereken çok şey var. Şu an için vakit bir erken. İnşallah görev başladıktan sonra o alanda üstlendiğimiz sorumluluk çerçevesinde pek çok görevin yapılabileceğini düşünüyorum. Bu görev layık görülmekten dolayı da onur duyuyorum. Memleketin güvenliğinin sağlanmasında, asayiş ve huzurun sağlanmasında önemli bir yapı, bu yapının başına getirilmek benim için ciddi bir sorumluluk taşıyor. Bu yönden mutluyum. Bir taraftan da Malatya’dan ayrılmaktan, Malatya’da başlatıp henüz meyvelerini alamadığımız projelerin sonunu göremeyecek olmaktan üzülüyorum. Nöbeti devralacak arkadaşların katkılarıyla bunların başarıyla sonuçlanacağını düşünüyorum.”

        "TERÖR SORUNUN ÇÖZÜMÜNDE ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIM"

        Yeni görevi ‘kritik veya zor’ bir görev nitelemesi yapılmasıyla ilgili soruya Saran “Elbette zor bir görev. Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi olan terör ve güvenlik meseleleriyle ilgili ciddi çalışmalar yapmak lazım. Orta ve uzun vadede güçlü stratejiler belirlemek, öngörülerde bulunmak lazım. Çıkabilecek problemler Türkiye halkının her gün yaşadığı sorunlar. Bunların çözümüne katkıda bulunmak gibi bir vecibeyle karşı karşıyayız. İnşallah üzerimize düşeni yapacağız. Şu anda görev başlamadan bir hedef söylemek vakit erken. Üzerimize düşeni yapmak konusunda epeyce çaba harcamak gerecek. O güvene layık olmaya çalışacağım. Sorunun önemi ve ağırlığı ortadadır. Bu sorunların çözümü için gerçekten uzun vadeli stratejilerin, toplumun her yönünü kuşatan tedbirlerin uygulanması, çok yönlü mesailerin sarf edilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner56