Okçuluk Federasyonu 2013 Faaliyet Programında Yer Alan Gençler –Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 3 – 5 Mayıs Tarihleri Arasında Antalya’da Yapıldı.
 
29 İlden 34 Takım Ve 284 Sporcunun Katıldığı Şampiyona, Olimpik Yay- Makaralı Yay Olmak Üzere Gençler Ve Yıldızlar Kategorilerinde Gerçekleştirildi.
 
Okçuluk Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Behiç Löklüoğlu’nun, Şampiyonaya Katılan Sporculara ve teknik adamlara ilgisi memnuniyet yarattı.
 
Yıldırım Okçuluktan Cengiz Yıldırım, Nokta Okçuluktan Aytekin Ataş, Kastamonu Okçuluk’tan Necla Demir, Samsun Samok’tan İsa Özer, Niğde Polis MYO’dan Murat Terzi ve diğer kulüp temsilcileri güzel bir şampiyona olduğunu belirttiler.
 
Böylesine güzel bir şampiyonaya Türkiye’deki 81 ilinden sadece 29 ilden katılım olması yetersiz bulunurken, ata sporlarımızdan olan okçuluğa basın yayın organlarının ilgisizliği dikkat çekti.
 
Yarışma alanındaki dostluk, sporcuların tanışıp kaynaşması ve yaşanan heyecan görülmeye değerdi.
 
Bireysel ve takım yarışmalarında büyük mücadele yaşandı. Bolu Polis Spor Gücünden Burcu Bayazıt güçlü rakipleri karşısında üstün bir performans göstererek Klasik Yay Genç Bayanlarda şampiyon oldu.
 
Makaralı Yay Genç Bayanlarda Kayseri Erciyes Okçuluk Spor Kulübünden Ecem Cansu Coşkun Türkiye rekoru kırarak şampiyon olurken, iki Türkiye rekorunun kırıldığı şampiyonadaki bireysel yarışmalar sonunda madalya dağılımı şu şekilde oldu:
 
Klasik Yay Genç Bayan
1 Burcu Bayazıt Bolu Polis Spor Gücü
2 Ekin Boz Ankara Ümitköy Okculuk İsk
3 Aybüke Aktuna İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk.
 
Klasik Yay Genç Erkek
1 Kerem Kırsever Sakarya Cimnastik
2 Ali Osman Yangöz İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk
3 Yağız Yılmaz İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk.
 
Klasik Yay Yıldız Bayan
1 Tuana Uğur İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk
2 Kıvılcım Yavuz İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk
3 Gönül Pulat Samsun Okçuluk Gençlik Ve Spr.Klb.
 
Klasik Yay Yıldız Erkek
1 Kubilay Dağıtmaç İstanbul Demka Okçuluk S.K.
2 Ege Yıldırım Ankara Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü
3 Mete Gazoz İstanbul Okculuk G.S.K.
 
Makaralı Yay Genç Bayan
1 Ecem Cansu Coşkun Kayseri Erciyes Okçuluk S.K
2 Ebru Arslan Aksaray Gençlik Spor Klb.
3 Kübra Elçi Kastamonu Polis Spor Gücü
 
Makaralı Yay Genç Erkek
1 Oğuzhan Demir Aksaray Gençlik Spor Klb.
2 Evren Çağıran Antalya Ferdi
3 Ahmet Arda Yıldırım Muğla Emniyet Spor Kulübü
 
Makaralı Yay Yıldız Bayan
1 Duygu Ece Benek Eskişehir Anadolu Üniversitesi
2 Aleyna Akçınar Mersin Nokta Okçuluk Mersin
3 Mine Artıran Çanakkale Gelibolu Yarımada Spor Kulübü
 
Makaralı Yay Yıldız Erkek
1 Barış Tandogan İstanbul Okculuk G.S.K.
2 Samet Can Yakalı Denizli Halk Eğitim Merkezi
3 Çağan Ozan Gürlen Çanakkale Gelibolu Okçuluk Spor Kulübü
 
Takım Yarışmalarındaki madalya dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti:
 
Klasik Yay Genç Bayan
1 Ankara Bölge Ankara
2 İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk İzmir
3 İstanbul Bölge İstanbul
 
Klasik Yay Yıldız Bayan
1 İzmir Büyükşehir Belediyesi Sk İzmir
2 İstanbul Demka Okçuluk S.K. İstanbul
3 Ankara Bölge Ankara
4 Samsun Okçuluk Gençlik Ve Spr.Klb Samsun
 
Klasik Yay Yıldız Erkek
1 İstanbul Demka Okçuluk S.K. İstanbul
2 Samsun Bölge Samsun
3 Elazığ Gençlik Ve Spor Kulübü Elazığ
4 İstanbul Okculuk G.S.K. İstanbul
 
Makaralı Yay Genç Erkek
1 Kastamonu Gsimk Kastamonu
2 İstanbul Bölge İstanbul
3 Denizli Bölge Denizli
4 Çanakkale Bölge Çanakkale
 
Makaralı Yay Yıldız Bayan
1 Mersin Nokta Okçuluk Mersin Mersin
2 İstanbul Demka Okçuluk S.K. İstanbul
3 Kastamonu Bölge Kastamonu
 
Makaralı Yay Yıldız Erkek
1 İstanbul Demka Okçuluk S.K. İstanbul
2 Kastamonu Bölge Kastamonu
3 İstanbul Okculuk G.S.K. İstanbul
4 Kırşehir Belediye Gençlik Kırşehir













UĞUR AYDINLI
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.