Öne Çıkanlar ücretsiz ilan ver avrupa finalleri Sınıf geçmek artık eskisi kadar kolay olmayacak. otomobil ilan verme siteleri

Bu haber kez okundu.

TOKİ’den Çukurambar’a dev proje
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara Çukurambar’da 'arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı' yöntemiyle dev bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projenin inşa edileceği arsa, 'kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında' Gazi Üniversitesi tarafından İdare'ye devredilmişti. Toplam 57 bin metrekarelik iki parça halindeki arsanın ihalesi TOKİ'nin Bilkent’deki merkezinde, 18 Eylül Salı günü saat 15.00’da yapılacak.

Kullanım ömrünü tamamlamış kamu binalarını yenileyen TOKİ, birçok kamu kurum ve kuruluşu için özellikli binalar inşa ediyor. İdare, üniversitelerin de idari ve eğitim binalarını yeniliyor. TOKİ, bu çerçevede Gazi Üniversitesi’nin eğitim binalarını da yeniden inşa edecek. Ünivrsite, eğitim binalarını yenilemesi karşılığında Çankaya İlçesi Çukurambar Mahallesi’ndeki arsasını TOKİ’ye devretti.

İLK TEKLİFLER 18 EYLÜL’DE ALINACAK

TOKİ, 'konut ve ticaret alanı' olarak planlanan, 29101 ada 18 parsel ve 29102 ada 5 parseldeki toplam 57 bin 788 metrekare alanı, 'arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı' yöntemi ile ihaleye çıkaracak. İhalede ilk teklifler, TOKİ'nin Bilkent Plaza'da bulunan merkezinde, 18 Eylül’de saat 15.00’da alınacak. İdare tarafından yapılan değerlendirme sonucu uygun görülecek istekliler, yazı ile ikinci oturuma davet edilecek.

REZİDANS, ÖZEL HASTANE VE EĞİTİM TESİSLERİ YAPILABİLECEK

TOKİ’nin, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeli ile ihaleye çıkaracağı arsa üzerine rezidans, AVM yapılabileceği gibi, ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak özel hastane ve özel eğitim tesisleri de inşa edilebilecek. Ayrıca arsa üzerine ticari satış üniteleri, çok katlı mağaza, restoran, cafe, lokanta gibi işletmeler, özel spor tesisleri, yönetim binaları ve konut da yapılabilecek.

İhale, 'Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği' kapsamında açık ihale usulü ile yapılacak. İhale, yerli, yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak, ancak uluslararası bir ihale niteliğinde sayılmayacak. Teklifler, Teklif Alma Şartnamesi'nin ilgili maddeleri esaslarına göre değerlendirilecek, herhangi bir şartlı teklif kabul edilmeyecek.

İhaleye katılacak firmalardan İdare payı olarak teklif ettiği bedelin yüzde 3'ü kadar geçici teminat, yüzde 6'sı kadar da kesin teminat istenecek. İlk tekliflerin 18 Eylül 2012 tarihinde, saat 15.00’de, istekliler huzurunda ihale komisyonu tarafından açılmasının ardından, ihaleye katılabilmek için firmalardan, 'son 15 yıl içerisinde kamu veya özel sektörde gerçekleştirdiği İdarece kusursuz kabul edilen benzeri işlerle ilgili deneyimini gösteren belgeler' istenecek. İş deneyimi olarak istekliler, tek bir sözleşme kapsamında bitirdikleri en az 65 bin metrekare komple bina, ticaret merkezleri, turistik tesisler, kültür eğlence ve dinlenme tesisleri inşaatı deneyim belgesi, iş bitirme, iş yönetme ve iş denetleme belgesi verebilecek.

ÜNİVERSİTELERİN KAMPÜSLERİ TOKİ’DEN

TOKİ kamu binalarının yanı sıra birçok üniversitenin kampüs ve hizmet binalarının yapımını da sürdürüyor. Kamu kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu hizmet binalarını inşa eden TOKİ bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hizmet binası, Gümrük Müsteşarlığı hizmet binası ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Proton Çarpıştırıcı binasını tamamlayıp teslim etti. İdare, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), PTT Genel Müdürlüğü için İstanbul Hadımköy’de Posta ve Kargo İşleme Merkezi ve Gümrük Müsteşarlığı Araştırma Merkezi binası gibi çok sayıda kamu binasını inşa ediyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.